Europski dan jezika

Ove godine, 25.9., se po 12. put obilježio Europski dan na Franjevačkom trgu u Varaždinu.

U projekt obilježavanja uključene su bile osnovne škole s područja grada Varaždina i to: II., V., VII., VI., IV. Osnovna škola, te osnovne škole s područja Varaždinske županije, to su Osnovna škola Cestica, Petrijanec, ,,Vladimir Nazor" Sv. Ilija, Tužno, Breznički Hum, Ivanec, Kamenica, Radovan, Višnjica, Srednja gospodarska škola Varaždin, Elektrostrojarska škola Varaždin i OŠ Vidovec.

Budući da smo mi kao učitelji prepoznali važnost višejezičnog obrazovanja odlučili smo baciti svijetlo i na njemački jezik. Njemački jezik važan je za Varaždinsku županiju kako zbog geografskog položaja na kojem se ona nalazi tako i zbog gospodarstva. U podučavanju naglašen nam je komunikativni pristup usmjeren na govornu komunikaciju i aktivnu uporabu njemačkoga jezika koja je vrlo važna pogotovo u našem podneblju.

Projekt je pokrenut na inicijativu učiteljice njemačkog jezika Lee Lesar-Dolenc iz Osnovne škole Vidovec  uz potporu udruge ,,Europski kulturni krug- EKULT" - Udruge za popularizaciju njemačkog jezika na području Republike Hrvatske. Program vezan uz obilježavanje ovog dana odvijao se pod motom ,,Deutsch ist nah!", a osmišljen je kroz prezentaciju suvenira koje su izradili učenici gore navedenih škola sa simbolima Republike Njemačke.

Lea Lesar-Dolenc

Fotografije se nalaze na : https://www.facebook.com/ekult.kulturkreis

objavio: Ivanka Lajtman Lešnjak   datum: 29. 9. 2021.