Upisi u srednje škole - VAŽNO!

7. srpnja - krajnji rok za odabir srednje škole

Uvidom u evidenciju vezanu za upise, vidljivo je da ima učenika koji u ovom trenutku ne ostvaruju upis ni u jedan od odabranih programa. Stoga vas molimo da još jednom pažljivo odabrete programe i posložite prioritete jer nakon zaključavanja liste, nikakve promjene više neće biti moguće.

Obrazovni programi će se moći prijavljivati sve do 7. srpnja 2021. Obično se liste zaključaju u 12.00. sati.

Konačne ljestvice poretka za sve programe, pa i one s ranijim rokom prijave, bit će objavljene 10. srpnja 2021. godine.

Naglašavamo svim učenicima da listu prioriteta treba pažljivo pripremiti tako da se na vrh liste postavi obrazovni program koji se najviše želi upisati, a zatim i ostali, željenim redoslijedom. Sukladno tome, učenik će se optimalno rasporediti na obrazovni program koji mu je najviši na listi prioriteta, a za koji se, prema ostvarenim bodovima, nalazi u sklopu upisne kvote.

Svaki učenik će se nakon zaključavanja ljestvice naći u samo jednom obrazovnom programu - onom kraj kojeg mu u stupcu Najbolji odabir piše "Da". Dakle, to je škola koju ćete upisati.

Molimo vas da pratite web stranice srednjih škola koje namjeravate upisati jer se tamo nalaze sve potrebne informacije vezane za sam postupak upisa. Nakon objava konačnih ljestivica i potpisivanja prijavnica, sve svoje nedoumice morate rješavati u svojim novim školama.

Potpisane prijavnice ostaju u OŠ Vidovec, a upisnice (koje vi osobno printate sa stranice upisi.hr) nosite ili šaljete u vaše nove škole.

Sretno!

objavio: Ivanka Lajtman Lešnjak   datum: 3. 7. 2021.