Završnica projekta "Volim Vidovec"

U našoj je školi 19. travnja održana priredba povodom završnice projekta Volim Vidovec.

Projekt je pokrenut na inicijativu gospođe Dubravke Rog, zamjenice načelnika Općine Vidovec, a počeo se ostvarivati prije 3 godine putem radionica u kojima su sudjelovali učenici Osnovne škole Vidovec, djeca dječjeg vrtića Škrinjica, srednjoškolci  te Udruga mladih Općine Vidovec.

Cilj projekta  je upoznati djecu i sve žitelje Općine s oblicima kvalitetnog i osmišljenog života u prostoru i okolišu.

Više o svemu pročitajte u nastavku, a fotografije pogledajte u fotogaleriji.

Učenici naše škole prošle su godine obilježili Dan škole na pomalo neobičan, no svima zanimljiv i kreativan način: izašli su sa svojim učiteljima iz učionica i uz rijeku Plitvicu uživali u 1. krosu, raznim zanimljivim igrama, pjevanju, recitiranju… I tako se može promovirati Vidovec!

Iz literarnih, dramskih, likovnih, fotografskih i drugih uradaka, vidljivo je da učenici vole živjeti u Vidovcu!

Organizirano je i niz drugih akcija kojima je prioritet bio zaštita i očuvanje okoliša.

Na priredbi povodom završnice Projekta sudjelovali su članovi crkvenog zbora sv. Antuna Padovanskog iz Tužna, pod ravnanjem Maje Herceg, koji su nakon himne izveli još dvije glazbene kompozicije, i to: Oko jene hiže i Neka cijeli ovaj svijet.

Zatim su učenici 6. a i b razreda naše škole krasnoslovili svoje literarne uratke posvećene Vidovcu.  Karolina Štefok krasnoslovila je svoju pjesmu Moj Vidovec,  Marta Pozder pjesmu Vidovec spi te pjesmu Viduvu Florijana Kolarića, a Irma Krklec pjesmu Moje selo. Svoju pjesmu Moje Cerje krasnoslovila je učenica 3. razreda OŠ Tužno, Amalija Rafaj Škriljevečki. Pjesmu Zemlja Hrvatska Tina Kolumbića krasnoslovila je voditeljica programa, Doris Mašić, učenica 6. a razreda naše škole.

U programu su sudjelovale vezilje i tamburaši KUD-a Vidovec.

Gospođa Mira Smerke, predsjednica Pokreta prijatelja prirode Lijepa Naša, dala je rezime dugogodišnjih aktivnosti Pokreta te nazočne ukratko upoznala s izložbom fotografija «Volim Vidovec» koja je postavljena u holu Škole te je svi mogu razgledati. Autor fotografija je gospodin Zlatko Smerke.

Na kraju se gospođa Dubravka Rog, zamjenica načelnika Općine Vidovec, obratila nazočnima, zahvalila svim sudionicima Projekta i proglasi izložbu otvorenom.

objavio: Ivanka Lajtman Lešnjak   datum: 29. 4. 2013.