Obavijest o štrajku

Poštovani roditelji/skrbnici!

Od Sindikata hrvatskih učitelja primili smo obavijest da će u četvrtak, 10. listopada 2019. godine, u svim osnovnoškolskim i srednjoškolskim ustanovama u Republici Hrvatskoj, započeti štrajk koji će trajati do ispunjenja zahtjeva. Prema odluci Glavnog štrajkaškog odbora Sindikata, jedino u četvrtak će se štrajk održavati u svim školama u Republici Hrvatskoj, a nakon toga, održavat će se svaki dan u nekoliko županija. S obzirom da će se, prema proceduri, u četvrtak (sutra) ujutro u 8,00 sati u OŠ Vidovec održati Skup zaposlenika na kojem će se zaposlenici izjasniti jesu li za štrajk ili nisu, za učenike OŠ Vidovec, četvrtak će izgledati na sljedeći način:

1. Učenici ujutro dolaze u školu u uobičajeno vrijeme i na uobičajeni način (školski autobusi voze i pričekat će rezultate izjašnjavanja, kako bi, prema potrebi, mogli odmah učenike vratiti kućama);
  2. U holu škole, učenici će pričekati rezultate izjašnjavanja zaposlenika. Isto vrijedi i za učenike PŠ Nedeljanec, koji će, uz nadzor, rezultate pričekati u Područnoj školi ;
  3. Ukoliko zaposlenici OŠ Vidovec odluče da neće štrajkati, održat će se normalna nastava;
  4. Ukoliko zaposlenici odluče da će štrajkati, učenici će se već u 8,15 sati vraćati kućama;

Stoga molim roditelje i skrbnike da se pripreme za najvjerojatniju situaciju da će im se djeca odmah ujutro vratiti iz škole. Roditelji i skrbnici koji ne mogu zbrinuti svoju djecu, molim da se, u bilo koje vrijeme, jave ravnatelju Škole na broj mobitela: 0914160265 ili na mail adresu: predrag.masic1@gmail.com. Isto tako, molim da se jave ravnatelju i roditelji/skrbnici za čiju djecu bi trebalo osigurati produženi boravak. Ukoliko se nitko ne javi za produženi boravak, u četvrtak, 10. listopada, neće ga biti.

Uz ispriku zbog ovakve situacije i dodatnih teškoća, molim roditelje, skrbnike i učenike za razumijevanje!

Ravnatelj:

Predrag Mašić

Napomena:  Kontakt osoba je ravnatelj Škole, kojemu se roditelji, skrbnici i učenici mogu obratiti u bilo koje vrijeme na gore navedeni broj mobitela ili mail adresu.

Vijeće roditelja održat će se bez obzira na štrajk.

objavio: Ivanka Lajtman Lešnjak   datum: 10. 10. 2019.