ERASMUS+: Vielfalt und Integration - Raznolikost i integracija

Turska, Antalija

Osnovna škola Vidovec je od 1.9.2017. uključena u ERASMUS+ projekt „Raznolikost i integracija“ zajedno sa partnerima iz Njemačke, Portugala, Poljske, Austrije i Turske. Cilj projekta je upoznavanje i međusobna tolerancija raznolikosti s naglaskom na integraciju naglašenu migracijama koje su vrlo intenzivne posljednjih godina.

Od 21.5.-25.5.2019. domaćin našeg završnog susreta, kojem su prisustvovali ravnatelj Predrag Mašić i učiteljica njemačkog jezika Lea Lesar-Dolenc, je bila Turska, škola Ozel Antalya Bahcesehir Anadolu Lisesi.

Škola Ozel Antalya Bahcesehir Anadolu Lisesi je za nas organizirala bogat program.  U okviru programa učitelji su drugi dan boravka posjetili i razgledali školu našeg domaćina koja djeluje kao privatna škola od vrtićkog do srednje školskog uzrasta. Upoznali smo učenike te njihove učitelje i kurikulume pojedinih predmeta te razgovarali o završnom izvješću.

Treći dan smo upoznali Adrasan, mali turistički gradić na obali, te raznolikost i ljepote turskog obalnog područja.

Četvrti dan je bio rezerviran za posjet antičkom gradu Perge, parku Erdal İnönü te starom gradu Antaliji. Kroz posjete navedenim destinacijama upoznali smo povijesnu raznolikost Antalije.

Peti dan nakon oproštaja od domaćina planiran je povratak kućama. Upoznali smo raznolikost Antalije te smo se vratili s prekrasnim uspomenama kući.

Lea Lesar Dolenc, učiteljica njemačkog jezika

Fotografije pogledajete ovdje.

objavio: Ivanka Lajtman Lešnjak   datum: 30. 5. 2019.