Obilježen Hrvatski olimpijski dan

Olimpijski dan u antičkom ruhu

I ovu školsku godinu  započeli smo u duhu olimpizma i tako obilježili Hrvatski olimpijski dan na temu „Nogomet kroz povijest“.

Sportsku priredbu tradicionalno smo započeli paljenjem i  štafetnim nošenjem baklje te olimpijskom himnom. Baklju nam je upalio Kimi Đuras i uz zvuk himne svečano uručio Janji Čanjevac, našoj nogometnoj reprezentativki U19. Baklja je dalje proslijeđena te je u svečanom krugu kroz ruke prošla do Vita Težaka, Kaje Županić i Marka Težaka, a potom ju je preuzela nogometašica NK Lepoglave, Leona Kocijan.

Kao i do sada, našu malu olimpijadu održali smo u antičkoj tradiciji, i  promatrali kroz poslovicu „u zdravom tijelu zdrav duh“.

Na samom ulazu u dvoranu panoi ispunjeni tekstovima na  temu „Nogomet kroz povijest“ najavili  su nam različite nogometne aktivnosti….

Detalje potražite pod "opširnije", a fotografije pogledajte u fotogaleriji.

Verica Ozmec, prof. tzk

Na početku sportske priredbe učenike nižih razreda u uvodno zagrijavanje povela je  učiteljica i  igračica  NK Lepoglave  Simona Mendeš, a naša mlada reprezentativka U 19 Janja Čanjevac učenicima je od 5.-8. razreda pripremnim vježbama prikazala jedan dio zagrijavanja koji ona svakodnevno prolazi prije treninga i utakmice. Nastavak druženja bio je  natjecateljske naravi po uzoru na nogometno prvenstvo u Rusiji.  Odigrala  se utakmice u nogometu između muške reprezentacije škole i ženske nogometne ekipe. Muška ekipa u ovom se je nadmetanju više iskazala te osvojila prvo mjesto.

U grčkom svijetu vijenac od lišća smatrao se najvećom mogućom nagradom, a nositelju je osiguravao čast i poštovanje u društvu. Tim povodom, ravnatelj je okrunio  pobjednike ovog nadmetanja togama i vjenčićem od bršljana, a svim sudionicima uručio je diplome. Svi smo pokazali da znamo, možemo i želimo unositi duh olimpizma u svoj svakodnevni život, rad i druženje!

Poruka Hrvatskog olimpijskog odbora - bavite se sportom – hodajući, trčeći, krećući se možemo napraviti pravi korak prema zdravom načinu života! S tim mislima  zatvorena je ova mala olimpijska svečanost, uz nadu da ćemo i iduće godine uz još inovativniji način obilježiti olimpijski dan.

objavio: Ivanka Lajtman Lešnjak   datum: 12. 9. 2018.

OZUJAK.png

« Ožujak 2024 »