Liječnička dokumentacija potrebna za upis u 1. razred srednje škole

Na upis u srednju školu potrebno je donijeti i određenu liječničku dokumentaciju. Na stranici upisi.hr prilikom odabira određenog programa potrebno je kliknuti na plavu ikonu Detalji pa ćete vidjeti koju vrstu potvrde trebate nabaviti. Obično se traži potvrda liječnika školske medicine, za našu školu to je dr. Ivančica Mlakar, liječnica koja obavlja sistematske preglede za učenike naše škole. Njena ordinacija nalazi se u Kolodvorskoj ulici u Varaždinu. Potvrda je besplatna i potrebno ju je donijeti na upis ukoliko tako piše u uvjetima za upis. Druga vrsta potvrde je potvrda liječnika medicine rada. Za dobivanje te potvrde trebate se javiti u jednu od ordinacija medicine rada prema izboru roditelja. Pregled se obavlja u Domu zdravlja ili drugim ugovornim ustanovama. Ova potvrda se plaća (osim za deficitarna zanimanja - vidi prethodnu obavijest) i potrebno ju je donijeti najkasnije do kraja prvog polugodišta 1. razreda. Ukoliku ju ne donesete na upis (jer npr. niste stigli obaviti pregled), potrebno je predočiti potvrdu djetetovog liječnika opće medicine, ali kasnije svakako morate donijeti i potvrdu liječnika medicine rada. Učenici s teškoćama koji su se uspjeli upisati preko Ureda državne uprave, ne moraju na upis donijeti ni potvrdu liječnika školske medicine niti potvrdu liječnika medicine rada. Učenici koji će upisati neki od gimanazijskih programa ne moraju donositi nikakve liječničke potvrde.

Radno vrijeme ordinacije školske medicine dr. Mlakar:

Neparni datumi: 7 do 15 sati (pacijenti se primaju do 13.30)

Parni datumi: 13 do 21 sat (pacijenti se primaju do 19 sati)

Svaki petak: prije podne

Telefon: 398-530

objavio: Ivanka Lajtman Lešnjak   datum: 7. 6. 2018.

OZUJAK.png

« Ožujak 2024 »