Čitanjem do zvijezda

Učenice naše škole Klara Puček, Dina Pomper i Manuela Mašić, u pratnji knjižničarke Ivane Mrvelj, posjetile su 1. ožujka 2016. godine OŠ Trnovec, kako bi sudjelovale na županijskoj razini natjecanja u znanju i kreativnosti „Čitanjem do zvijezda“. Ove godine za plasman na državno natjecanje borile su se  22 škole odnosno 69 učenika, a naše su učenice osvojile 7. mjesto.

Detalje pročitajte pod "opširnije".

Ivana Mrvelj, knjižničarka

Pobjedu ja odnijela  ekipa OŠ Petrijanec, a drugo mjesto zauzela je ekipa OŠ Janka Draškovića Klenovnik. Te dvije škole plasirale su se na državno natjecanje.

U kvizu znanja učenici su odgovarali na pitanja vezana uz autore i djela:

1. Šime Storić: Poljubit ću je uskoro, možda

2. Miro Gavran: Svašta u mojoj glavi

3. Milivoj Matošec: Suvišan u svemiru

Natjecanje „Čitanjem do zvijezda“ provodi se petu godinu zaredom kao jedan od važnih projekata „Hrvatske mreže školskih knjižničara“, čiji je osnovni cilj poticanje čitanja i informacijske pismenosti kod djece i mladih. Pozitivni učinci ovog natjecanja iz godine u godinu sve su veći jer se svake godine priključuje sve veći broj osnovnih i srednjih škola iz svih županija Republike Hrvatske. Natjecanje ima i državnu razinu.

Budući da je kod učenika sve primjetniji problem čitanja radi ocjene, a ne iz užitka, ovo je natjecanje dobra podloga školskim knjižničarima za provođenje aktivnosti kojima se kod učenika razvija interes za čitanje svih knjiga, naročito onih koje nisu na popisima lektire.

objavio: Ivanka Lajtman Lešnjak   datum: 4. 3. 2016.