Liječnička dokumentacija potrebna za upis u srednju školu

Kao što je više puta naglašavano, učenici će potrebnu dokumentaciju, a koja je uvjet za upis (liječničku svjedodžbu medicine rada ili potvrdu nadležnoga liječnika školske medicine), dostaviti srednjim školama u kojima ostvare pravo upisa nakon objave konačnih ljestvica poretka.

Ovdje možete provjeriti koji od dokumenata vam je potreban. Kad otvorite tablicu, posebnu pažnju obratite na stupac "POSEBNI UVJETI" u kojem je navedeno koji od liječničkih dokumenata vam je potreban.

Potvrdu nadležnog školskog liječnika izdaje Ivančica Mlakar dr.med.spec. školske medicine čija se ordinacija nalazi u Varaždinu u Domu zdravlja, Kolodvorska 20 ili vaš odabrani liječnik opće medicine.

Liječničku svjedodžbu specijalista medicine rada izdaje liječnik specijalist medicine rada.

Učenici koji su ostvarili dodatan bod zbog težih zdravstvenih teškoća, na upis u srednju školu donose sljedeće dokumente: stručno mišljenje nadležnoga školskog liječnika i stručno mišljenje službe za profesionalno usmjeravanje Hrvatskog zavoda za zapošljavanje o sposobnostima i motivaciji učenika za najmanje tri primjerena programa obrazovanja.

Ni jedan od ovih dokumenata ne donosite razrednicima u osnovnu školu.

objavio: Ivanka Lajtman Lešnjak   datum: 26. 6. 2014.