Virtualni ples

Hrvatski školski športski savez (HŠŠS) pokrenuo je  projekt Školski plesni virtualni show koji ima za cilj potaknuti učenice i učenike na bavljenje tjelesnom aktivnošću i veće uključivanje u aktivnosti školskog sportskog društva (ŠSD-a) kroz ples. Osim poticanja učenika na bavljenje tjelesnom aktivnošću, ideja Projekta je da učenici razviju svoju kreativnost kroz plesni pokret bez rezultatskog pritiska koje nosi klasični oblik natjecanja. Projekt ima, također, za cilj razviti druženje učenika na zanimljiv i drugačiji način pošto će učenici svoje plesne koreografije snimiti putem video uradaka.

Detalje pročitajte pod opširnije, a video uradak pogledajte ovdje i obavezno dajte svoj glas za neše plesačice.

Glasati možete i na facebook profilu Hrvatskog školskog športskog saveza.

Obavezno glasajte za naše plesačice jer će se pobjednik u kategoriji "Najpopularnija plesna grupa" određivati na osnovu zbroja:

• ¨like-ova¨na facebook stanici,
  • komentara na facebook stranici,
  • ¨like-ova¨ na web stranici,
  • komentara na web stranici.

Verica Ozmec

Projekt  se odvija u dvije discipline:

1. najpopularnija plesna grupa

2. najbolja plesna grupa

Video uradci koji su pristigli u HŠŠS objavljeni   su na Facebook i web stranici HŠŠS-a.

Kriteriji za određivanje tri (3) najpopularnije plesne grupe u obje kategorije bit će zbroj:

• ¨like-ova¨na facebook stanici,
  • komentara na facebook stranici,
  • ¨like-ova¨ na web stranici,
  • komentara na web stranici.

Stručni žiri HŠŠS-a na temelju pristiglih video uradaka izabrat će najbolju plesnu grupu u kategoriji osnovnih i srednjih škola.

Najbolje tri (3) ekipe (svi članovi), u obje kategorije, u disciplini Najpopularnija plesna grupa bit će nagrađene sa:

1. nagrada – „hoodie“ majica

2. nagrada – polo majica

3. nagrada – t-shirt majica

Najbolje plesne grupe, u obje kategorije, prema ocjeni stručnog žirija bit će nagrađene nastupom na Završnici DP –a (Poreč ili Vinkovci). Ekipama će bit plaćeni prijevoz, smještaj i prehrana za vrijeme boravka na Završnici DP –a.

Naše učenice Doris, Karolina, Mia, Sabina, Tanja, Marija, Laura i Elena snimile su koreografiju u mažoret plesu te se tako natječu svojim video uratkom u kategoriji osnovnih škola u Republici Hrvatskoj.

objavio: Ivanka Lajtman Lešnjak   datum: 7. 4. 2014.