Europski dan jezika

Na inicijativu Vijeća Europe svake se godine oko 26. rujna obilježava Europski dan jezika.

Učenici naše škole i ove su godine sudjelovali u obilježavanju toga dana.

Kako im je bilo i što su sve radili pročitajte pod opširnije.

Dana 21. rujna 2013. godine po 4. put zaredom na Franjevačkom trgu u vremenu od 10 do 13 sati obilježen je Europski dan jezika pod motom – Deutsch ist nah! - čiji organizator je Udruga EKULT- Europski kulturni krug  uz pomoć i sudjelovanje osnovnih škola i srednjih škola Varaždinske Županije ( VI. , II. , V.,  iz Varaždina, OŠ Antuna i Ivana Kukuljevića iz Varaždinskih Toplica, OŠ Cestica,  Breznički Hum, Radovan, Vidovec, Ante Starčević iz Lepoglave, Vladimir Nazor  iz Sv. Ilije, Ivan Goran Kovačić  iz Sv.Jurja na Bregu), Škole stranih jezika „Žiger“ iz Varaždina te po prvi put  Gospodarske škole iz Varaždina, a pod pokroviteljstvom gospodina Thorstena Reitera, predstavnika Ministarstva uprave Savezne Republike Njemačke i koordinatora za njemački jezik za Republiku Hrvatsku i Udruge podunavskih Švaba Baden Württemberg iz Stuttgarta.

U sklopu obilježavanja ovoga Dana učenici i mentori škola koje su sudjelovale dijelili su suvenire ( koje su učenici sami izradili) vezane uz zemlje njemačkog govornog područja.  Posjetitelji su mogli uživati u čitanju poezije na njemačkom ( ali i na talijanskom, španjolskom, engleskom te francuskom) jeziku, njemačkoj glazbi te performansu učenika.

Ovom prigodom zahvaljujemo od srca svim učenicima koji su sudjelovali, mentorima, roditeljima i ravnateljima škola koje su sudjelovale, gradu Varaždinu, Varaždinskoj Županiji koji podupiru ovaj projekt.

Fotografije potražite u fotogaleriji.

Piše: Lea Lesar Dolenc

objavio: Ivanka Lajtman Lešnjak   datum: 1. 10. 2013.