Natjecanje u znanju i kreativnosti "Čitanjem do zvijezda"

Učenice naše škole bile su najbolje!

U srijedu 8. ožujka 2023.godine održano je 14. županijsko natjecanje u znanju i kreativnosti „Čitanjem do zvijezda“, čiji je domaćin i ove godine bila OŠ Trnovec.

Sudjelovalo je 18 škola u kategoriji kviza znanja i 6 učenika u kategoriji izrade kreativnog uratka. Tema ovogodišnjeg natjecanja bila je Volim London, a zadatak je bio pročitati tri romana. „Zvijer iz „Buckinghamske palače“ Davida Walliamsa, „Sherlock Holmes: Grimizna istraga“ Sir Arthura Doylea te „Pekinezer Princ u službi Njezina Veličanstva“ Krunoslava Mikulana.

Našu je školu predstavljala ekipa u sastavu: Ema Štrlek, Dolores Flegar i Lea Zavrtnik.

U kvizu znanja osvojile su 1. mjesto i plasirale se na državnu razinu natjecanja.

Učenica Ema Štrlek je uz natjecanje u kvizu znanja sudjelovala i u izradi kreativnog uratka te je i u toj kategoriji osvojila 1. mjesto i osigurala plasman na državnoj razini.

Emine mentorice u izradi i prezentaciji plakata su učiteljica hrvatskog jezika Kristinka Štefan i učiteljica likovne kulture Iva Šarić. Mentorice u kvizu znanja su učiteljica Kristinka Štefan i knjižničarka Ivana Mrvelj.

Za sve natjecatelje je u knjižnici OŠ Trnovec bilo organizirano druženje sa književnikom Krunoslavom Mikulanom. Gost iznenađenja bio je glavni lik iz njegove knjige, pekinezer Princ koji je pokazao strpljivost pravog tajnog agenta.

Ivana Mrvelj, knjižničarka

fotografije pogledajte pod "opširnije"

objavio: Ivanka Lajtman Lešnjak   datum: 10. 3. 2023.