Natječaj za radno mjesto u produženom boravku (zamjena)

Na temelju članka 107. Zakona o odgoju i obrazovanju u osnovnoj i srednjoj školi, Osnovna škola Vidovec, Školska 4, Vidovec, raspisuje

za radno  mjesto:

UČITELJ/ICA RAZREDNE NASTAVE U PRODUŽENOM BORAVKU  - OŠ VIDOVEC

• 1 osoba, 40 sati ukupnog tjednog radnog vremena, zamjena do povratka radnice s roditeljskog dopusta na rad

detalji pod "opširnije"

UVJETI: Osim općih uvjeta sukladno općim propisima o radu kandidati/kandidatkinje trebaju ispunjavati i posebne uvjete propisane Zakonom o odgoju i obrazovanju u osnovnoj i srednjoj školi i Pravilniku o odgovarajućoj vrsti obrazovanja učitelja i stručnih suradnika u osnovnoj školi (NN 6/2019, 75/2020.)

Na natječaj se mogu javiti osobe oba spola sukladno članku 13. Zakona o ravnopravnosti spolova (NN 82/08, 69/18).

Uz vlastoručno potpisanu prijavu na natječaj u kojoj kandidat/kandidatkinja navodi osobne podatke i naziv radnog mjesta na koje se prijavljuje potrebno je dostaviti:

- životopis,

- dokaz o stečenoj stručnoj spremi,

- dokaz o državljanstvu,

- uvjerenje da se protiv kandidata ne vodi kazneni postupak za kaznena djela za koje postoji zapreka za zasnivanje radnog odnosa u školskoj ustanovi sukladno čl. 106. Zakona o odgoju i obrazovanju u osnovnoj i srednjoj školi ne starije od 30 dana od dana raspisivanja natječaja,

- elektronički zapis ili potvrdu o podacima evidentiranim u bazi podataka Hrvatskog zavoda za mirovinsko osiguranje iz područja radnih odnosa

Tražena dokumentacija dostavlja se u neovjerenoj preslici, a prije zaključenja ugovora o radu, odabrani kandidat/kandidatkinja dužan/dužna je dostaviti u izvorniku ili ovjerenoj preslici od strane javnog bilježnika sukladno Zakonu o javnom bilježništvu.

Kandidat/kinja koji/a prema posebnim propisima ostvaruje pravo prednosti pri zapošljavanja, dužan/a se u prijavi na natječaj pozvati na to pravo i uz prijavu priložiti sve propisane dokaze o tom statusu.

Kandidat/kinja koji/a se poziva na pravo prednosti kod zapošljavanja u skladu s člankom 102. Zakona o hrvatskim braniteljima iz Domovinskog rata i članovima njihovih obitelji (NN 121/17, 98/19 i 84/21), člankom 48. Zakona o civilnim stradalnicima iz Domovinskog rada (NN 84/21), člankom 48.f Zakona o zaštiti vojnih i civilnih invalida rata (NN 33/92, 57/92, 77/92, 27/93, 58/93, 2/94, 76/94, 108/95, 108/96, 82/01, 103/03, 148/13 i 98/19) i člankom 9. Zakona o profesionalnoj rehabilitaciji i zapošljavanju osoba s invaliditetom (NN 157/13, 152/14, 39/18 i 32/20) dužan/na se u prijavi pozvati na to pravo te ima prednost u odnosu na ostale kandidate/kinje samo pod jednakim uvjetima.

Kandidat/kinja koji/a se poziva na pravo prednosti kod zapošljavanja u skladu s člankom 102. Zakona o hrvatskim braniteljima iz Domovinskog rata i članovima njihovih obitelji uz prijavu na natječaj dužan/a je priložiti osim dokaza o ispunjavanju traženih uvjeta i svu dokumentaciju prema dokazima potrebnim za ostvarivanje prava prednosti pri zapošljavanju koji su dostupni na poveznici Ministarstva hrvatskih branitelja:

Kandidat/kinja koji/a se poziva na pravo prednosti pri zapošljavanju u skladu s člankom 48. Zakona o civilnim stradalnicima iz Domovinskog rata uz prijavu na natječaj dužan/a je priložiti sve dokaze o ispunjavanju uvjeta iz natječaja te priložiti dokaze o ispunjavanju uvjeta za ostvarenje prava prednosti  pri zapošljavanju (članak 49. st.1 Zakona) dostupne na poveznici

Ministarstva hrvatskih branitelja:

Kandidat/kinja koji/a se poziva na pravo prednosti prilikom zapošljavanja sukladno članku 9. Zakona o profesionalnoj rehabilitaciji i zapošljavanju osoba s invaliditetom, uz prijavu  na natječaj dužan/a je, osim dokaza o ispunjavanju traženih uvjeta, priložiti i rješenje o utvrđenom invaliditetu, odnosno drugu javnu ispravu o invaliditetu, na temelju koje se osoba može upisati u očevidnik zaposlenih osoba s invaliditetom te dokaz iz kojeg je vidljivo na koji je način prestao radni odnos kod posljednjeg poslodavca (rješenje, ugovor, sporazum i sl.).

Kandidatom prijavljenim na natječaj smatrati će se osoba koja podnese pravodobnu i potpunu vlastoručno potpisanu prijavu s navedenim osobnim podacima, nazivom radnog mjesta na koji se prijavljuje te koja je priložila svu potrebnu dokumentaciju i ispunjava formalne uvjete iz natječaja.

Nepotpune i nepravodobne prijave kao i prijave putem e-maila neće se razmatrati.

Prijavom na natječaj kandidati/kinje daju privolu za obradu osobnih podataka navedenih u svim dostavljenim prilozima odnosno ispravama za potrebe provedbe natječajnog postupka.

Natječaj je objavljen na Hrvatskom zavodu za zapošljavanje, oglasnoj ploči Škole i web stranici Škole, te je otvoren od  17. prosinca 2021. do 27. prosinca 2021. godine.

Prijave s potrebnom dokumentacijom dostavljaju se neposredno u tajništvo Škole ili poštom na adresu škole: Osnovna škola Vidovec, Školska 4, 42205 Vidovec, s naznakom „za natječaj UČITELJ/ICA RAZREDNE NASTAVE U PRODUŽENOM BORAVKU“.

Obavijest o rezultatima natječaja bit će objavljena najkasnije u roku od osam dana od dana sklapanja ugovora o radu s odabranim/om kandidatom/kinjom putem mrežne stranice Škole (os-vidovec.skole.hr/natjecaji). U slučaju da se na natječaj prijave kandidati/kinje koji se pozivaju na pravo prednosti pri zapošljavanju prema posebnom propisu, svi će kandidati/kinje biti obaviješteni i prema članku 24. st. Pravilnika o načinu i postupku zapošljavanja u Osnovnoj školi Vidovec.

objavio: Ivanka Lajtman Lešnjak   datum: 17. 12. 2021.