Počinju prijave u sustav upisi.hr

Od danas, 25. svibnja učenici osmih razreda mogu se prijaviti u Nacionalni informacijski sustav prijava i upisa u srednje škole - NISpuSŠ preko poveznice upisi.hr koristeći svoje Carnet podatke. Nakon prijave u sustav potrebno je upisati broj mobitela na koji ćete u obliku sms poruke dobiti PIN (4 znamenke) koje ćete pri svakoj sljedećoj prijavi trebati unijeti zajedno sa korisničkim imenom i lozinkom. PIN obavezno negdje zapišite i sačuvajte poruku.

Prijava u sustav nije isto što i prijava željenih programa. Prijava obrazovnih programa za sve učenike koji se školuju po redovnom programu počinje 26. lipnja.

Molimo učenike i njihove roditelje da obavezno prouče ovaj dokument te da poštuju rokove navedene u njemu. Rokovi su u dokumentu navedeni u posebnim tablicama. Skrećemo pozornost učenicima koji se školuju po individualiziranom ili prilagođenom programu da su za njih objavljeni posebni datumi koji se ponešto razlikuju od onih za redovne učenike, a i način prijave programa je drugačiji.

Za pojedina zanimanja potrebno je proći prethodnu provjeru (npr. provjera likovnih sposobnosti) pa vas molimo da pratite datume tih provjera jer bez toga ne možete upisati određeni smjer. Datumi se objavljuju na stranicama željenih srednjih škola.

Svaka srednja škola na svojoj web stranici objavljuje termine zaprimanja upisnica kao i popis potrebne dokumentacije koju učenici moraju imati prilikom upisa. Okvirno, termini mogu biti od 13. do 19. srpnja.

Sve upute nalaze se na upisi.hr, a učenike i njihove roditelje molimo da redovito prate obavijesti na toj stranici kao i na web stranicama srednjih škola za koje su zainteresirani. Za svaki tip učenika objavljene su posebne publikacije (upute) pa odaberite onu koja se odnosi na vas (redovni učenici, učenici s teškoćama u razvoju - individualizirani i prilagođeni, umjetnički i sportski programi).

Podsjećamo vas da snimku webinara o upisima možete čuti i vidjeti ovdje, a kao pomoć pri izračunavanju bodova možete koristiti ovaj kalkulator.

Za sva pitanja možete se obratiti razrednicama ili pedagoginji škole, a nakon 13.7. svoje nedoumice morate rješavati isključivo u odabranim srednjim školama.

Sretno svima!

objavio: Ivanka Lajtman Lešnjak   datum: 25. 5. 2018.