Dojmljiv nastup naše učenice Karle Zagorec na Državnoj smotri Lidrano 2018.

Od 19. do 21. ožujka 2018. u Primoštenu je održana Državna smotra Lidrano 2018. na kojoj je kao predstavnica Varaždinske županije u kategoriji pojedinačnoga dramskoga izraza sudjelovala i učenica osmoga razreda naše škole Karla Zagorec.

Nastupivši već prve večeri, nakon svečanog otvaranja Smotre, Karla je izvela pjesmu na kajkavskom narječju pjesnikinje Ružice Jukić Draga mama, tak bi štela te svojom izvedbom ostavila dubok dojam na mnogobrojnu publiku i članove povjerenstva. To je potvrđeno velikom pljeskom, ali i brojnim pohvalama učenika, mentora i članova povjerenstva na neformalnim susretima i druženjima tijekom održavanja Smotre.

Iako Lidrano nema natjecateljski karakter, na okruglom stolu na kojemu članovi povjerenstva iznose ocjene i komentare svakoga nastupa, bilo je jasno da je Karla Zagorec izdvojena kao jedna od najuspješnijih ovogodišnjih sudionica u ovom izrazu. Podcrtavajući težinu samoga teksta i emocija kojima se bavi, članovi povjerenstva posebno su pohvalili Karlinu  ekspresivnost, proživljenost i samu dramaturgiju izvedbe. Ovakvu prosudbu ponovno su dugotrajnim pljeskom podržali svi sudionici okrugloga stola, učenici i njihovi mentori. Bravo, Karla!

Kristinka Štefan, prof.

fotografije pogledajte pod "opširnije"

objavio: Ivanka Lajtman Lešnjak   datum: 26. 3. 2018.