Županijski Lidrano 2018.

Radioigra i samostalni scenski nastup predloženi za državni Lidrano

Županijska smotra Lidrano održana je 14. i 15. veljače 2018. godine. Okrugli stolovi za literarni, novinarski i radijski izraz održani su 14. veljače u OŠ Ljubešćica, koja je ove godine bila domaćin Smotre. Smotra scenskih radova održana je 15. veljače u Hrvatskom narodnom kazalištu Varaždin. Učenici naše škole  plasirali su se na županijsku smotru u svim izrazima (dramskom, literarnom i novinarskom).

Najviše ocjene i prijedlog za državni Lidrano iz naše su škole dobila dva rada: u kategoriji samostalnog scenskog nastupa najbolja je bila Karla Zagorec iz 8. a razreda koja je krasnoslovila pjesmu „Draga mama, tak bi štela“ (mentorica Kristinka Štefan, prof.), te radiogra „Dobro Stablo“ u kojoj glume Albert Košić iz 5. a te Marko Grđan iz 5. b razreda, pripovjedačica je Lorena Sopić iz 5. a, a snimateljica i montažerka  Estera Košić iz 7. b razreda (mentorica Sanja Biškup, prof.).

Detalje pogledajte pod "opširnije".

Na županijskoj je smotri u OŠ Ljubešćica u novinarskom stvaralaštvu sudjelovala i učenica 7. a razreda Melani Košić, intervjuom „Dobra vila“, a pod mentorstvom profesorice Sanje Biškup.

U literarnom stvaralaštvu na županijskoj smotri u OŠ Ljubešćica sudjelovalo je dvoje učenika: Anamarija Zavrtnik iz 5. b razreda literarnim uratkom „Kimi“ te Valentino Vrbnjak iz 7. a razreda literarnim uratkom „U potrazi za bojama“. Njihova je mentorica profesorica Sanja Biškup.

Svi učenici, njihovi mentori i ravnatelji posjetili su etnokuću u Ljubešćici.

U Hrvatskom narodnom kazalištu Varaždin u kategoriji dramsko-scenskog izraza, učenici naše škole  predstavili su se i monologom te dramsko-scenskom igrom.

U kategoriji pojedinačnih scenskih nastupa, učenica Zoja Sirovec iz 8. b razreda, predstavila se monologom „Tko je Terezi sašio traperice“ pod mentorstvom profesorice Kristinke Štefan.

U kategoriji skupnih scenskih nastupa, učenici dramsko-radijske skupine naše škole predstavili su se dramsko-scenskom igrom „Paunaš“ prema Titu Bilopavloviću. Glumili su učenici 5. a i 5. b razreda: Fran Štefok, Matija Florjanić, Ines Komes, Lorena Sopić, Karla Žugec, Ida Težak, Ivano Kliček, Lana Bistrović i Maša Županić. Mentorica učenika je profesorica Sanja Biškup.

Karla Zagorec, 8.b

scenski nastup učenika 5.a i 5.b razreda

nastup Zoje Sirovec, 8.a

objavio: Ivanka Lajtman Lešnjak   datum: 21. 2. 2018.