Predstavljanje radova sa županijskog Lidrana

Najbolji lidranovci školi

Lidrano je hrvatska smotra literarnog, dramsko-scenskog, novinarskog i radijskog  stvaralaštva. Načela Smotre su sloboda stvaralaštva učenika i družina, osobno stvaralačko izražavanje te dobrovoljnost sudjelovanja.

Zadaće smotre Lidrano su razvijati i poticati učeničko literarno, novinarsko i dramsko-scensko stvaralaštvo, promicati pisano i govorno izražavanje na hrvatskome jeziku, otkrivati, pratiti i poticati učenike posebnih sklonosti, sposobnosti i kreativnosti te predstaviti stvaralaštvo smotre LiDraNo javnosti (škola, općina, grad, županija, država).

S obzirom na posljednju zadaću Smotre i veliku angažiranost i kreativnost učenika naše škole, Lidrano smo odlučili predstaviti široj javnosti, tj. svim zainteresiranim mještanima, roditeljima, učiteljima, prijateljima na priredbi „Lidrano u školi“.

Nakon školskog, a zatim i  međuopćinskog Lidrana održanog u OŠ Sračinec, naši su se učenici u vrlo oštroj konkurenciji izborili za županijsku razinu.

Detalje i fotografije pogledajte pod "opširnije".

Županijska smotra održana je 14. i 15. veljače 2017. godine. Okrugli stolovi za literarni, novinarski i radijski izraz održani su 14. veljače u OŠ grofa Janka Draškovića Klenovnik, koja je ove godine bila domaćin Smotre. Smotra scenskih radova održana je 15. veljače u Hrvatskom narodnom kazalištu Varaždin. Učenici naše škole  plasirali su se na županijsku smotru u svim izrazima (dramskom, literarnom i novinarskom).

Najprije su se predstavili najmlađi sudionici smotre Lidrano. To su učenici 4. c razreda pod vodstvom učiteljice Ines Hrain Ludošan. Nastupili su u dramsko-scenskoj igri Koka i zrno. Glumili su: Lana Bistrović, Kimi Đuras, Nikola Galinec, Sebastijan Hosni, Tea Imbrihalec, Mihael Mikac, Laura Ptiček, Larisa Špiranec i Karla Žugec.

Nakon najmlađih, slijedio je monolog Prvi spojak (prema tekstu Zlatka Krilića) u izvedbi učenika 6. c razreda Lovre Hleba. Mentorica učenika je profesorica Sanja Biškup, učiteljica hrvatskoga jezika.

U literarnom stvaralaštvu na županijskoj smotri sudjelovalo je dvoje učenika: Zoja Sirovec iz 7. a razreda pjesmom Bijeli oblaci pod mentorstvom profesorice Kristinke Štefan, učiteljice hrvatskoga jezika, te David Ister iz 6. c razreda kajkavskom pjesmom Sloboda pod mentorstvom profesorice Sanje Biškup, učiteljice hrvatskoga jezika. Učenici su pročitali svoje pjesme.

Zatim je slijedilo novinarsko stvaralaštvo. Svi nazočni slušali su radijsku emisiju koja je predložena za državni Lidrano. Radi se o emisiji Vita jela, zelen bor, molim brzi odgovor novinarke Melani Košić, snimateljice Estere Košić, a pod mentorstvom profesorice Sanja  Biškup, učiteljice hrvatskoga jezika.

Na županijskoj je smotri u novinarskom stvaralaštvu sudjelovala i Tia Brezovec, učenica 8. b razreda, filmskom recenzijom Sve zbog jednog dječaka pod mentorstvom profesorice Sanje Biškup. Tia je pročitala svoj rad.

Na kraju su se predstavili učenici dramske skupine viših razreda dramsko-scenskom igrom Vrata, autorskim radom same dramske skupine. Glumili su učenici 5. i 6. razreda: Vanesa Koren, Petra Filipčić, Melani Košić, Nives Sobočanec, Emanuel Bistrović, Petar Zavrtnik, Domagoj Leljak, Nikolina Smiljan, Tea Ljubek i Lovro Hleb. Mentorica učenika je profesorica Sanja Biškup.

objavio: Ivanka Lajtman Lešnjak   datum: 5. 4. 2017.

OZUJAK.png

« Ožujak 2024 »