Županijski Lidrano 2017.

Radijska emisija predložena za državni Lidrano

Županijska smotra Lidrano održana je 14. i 15. veljače 2017. godine. Okrugli stolovi za literarni, novinarski i radijski izraz održani su 14. veljače u OŠ grofa Janka Draškovića Klenovnik, koja je ove godine bila domaćin Smotre. Smotra scenskih radova održana je 15. veljače u Hrvatskom narodnom kazalištu Varaždin. Učenici naše škole  plasirali su se na županijsku smotru u svim izrazima (dramskom, literarnom i novinarskom).

Najviše ocjene i prijedlog za državni Lidrano dobila je radijska emisija Vita jela, zelen bor, molim brzi odgovor novinarke Melani Košić, snimateljice Estere Košić, a pod mentorstvom profesorice Sanje Biškup, učiteljice hrvatskoga jezika.

Detalje pročitajte pod opširnije, a fotografije se nalaze u fotogaleriji.

Na županijskoj je smotri u novinarskom stvaralaštvu sudjelovala i Tia Brezovec, učenica 8. b razreda, filmskom recenzijom Sve zbog jednog dječaka pod mentorstvom profesorice Sanje Biškup.

U literarnom stvaralaštvu na županijskoj smotri sudjelovalo je dvoje učenika: Zoja Sirovec iz 7. a razreda pjesmom Bijeli oblaci pod mentorstvom profesorice Kristinke Štefan, učiteljice hrvatskoga jezika, te David Ister iz 6. c razreda kajkavskom pjesmom Sloboda pod mentorstvom profesorice Sanje Biškup, učiteljice hrvatskoga jezika.

U Hrvatskom narodnom kazalištu Varaždin u kategoriji dramsko-scenskog izraza, učenici naše škole  predstavili su se monologom te dvjema dramsko-scenskim igrama.

U kategoriji pojedinačnih scenskih nastupa, učenik Lovro Hleb iz 6. c razreda, predstavio se monologom Prvi spojak pod mentorstvom profesorice Sanje Biškup.

U kategoriji skupnih scenskih nastupa, učenici 4. c razreda predstavili su se dramsko-scenskom igrom Koka i zrno, nastaloj na predlošku basne. Glumili su: Lana Bistrović, Kimi Đuras, Nikola Galinec, Sebastijan Hosni, Tea Imbrihalec, Mihael Mikac, Laura Ptiček, Larisa Špiranec i Karla Žugec. Mentorica učenika je Ines Hrain-Ludošan, učiteljica razredne nastave.

U kategoriji skupnih scenskih nastupa, učenici dramske skupine viših razreda, predstavili su se dramsko-scenskom igrom Vrata, autorskim radom same dramske skupine. Glumili su učenici 5. i 6. razreda: Vanesa Koren, Petra Filipčić, Melani Košić, Nives Sobočanec, Emanuel Bistrović, Petar Zavrtnik, Domagoj Leljak, Nikolina Smiljan, Tea Ljubek i Lovro Hleb. Mentorica učenika je profesorica Sanja Biškup.

objavio: Ivanka Lajtman Lešnjak   datum: 17. 2. 2017.

OZUJAK.png

« Ožujak 2024 »