Obilježen Hrvatski olimpijski dan

I ovu  školsku godinu smo započeli u duhu olimpizma obilježavanjem Hrvatskog olimpijskog dana. Sportsku priredbu tradicionalno smo započeli paljenjem i  nošenjem  baklje uz zvukove olimpijske himne.

Detalje pročitajte pod "opširnije", a fotografije potražite u fotogaleriji.

Verica Ozmec, prof. TZK

Kao i do sada, našu malu olimpijadu održali smo u antičkoj tradiciji kroz poslovicu „u zdravom tijelu zdrav duh“koja  nas podsjeća kako svoje tjelesno i mentalno zdravlje možemo unaprijediti i očuvati pomoću tjelesnog vježbanja.

Na početku sportske priredbe upoznali smo neke od vježbi Brain Gyma čiji pokreti aktiviraju mozak, unapređuju učenje i pomažu upravljanju stresom i tremom. Ti su pokreti posebno učinkoviti za školske predmete te se mogu izvoditi i u učionicama, kao podrška učenju.

Kroz vježbe nas je vodila učiteljica TZK i učenici nižih i viših razreda kao demonstratori. Naime, igra i ples stari su saveznici učenja pa je tako prvi dio sportske priredbe završio plesom ¨letkis¨nižih razreda.

Drugi dio sportskog druženja bilo je  natjecateljske naravi. Odigrala  se utakmice u odbojci (između djevojčica 8. razreda),  u nogometu (između dječaka 8. razreda) te u rukometu (između dječaka 7. razreda).

Za vrijeme pripreme terena  za natjecateljski dio članice Udruge ELI  su se predstavile sa svojim novim koreografijama.

Nakon utakmica pobjedničke ekipe obučene su u toge i okrunjene sa vjenčićem od bršljana te su im dodijeljene  zlatne plakete a drugoplasiranim ekipama dodijeljene su srebrne plakete.

Svi smo pokazali da znamo, možemo i želimo unositi duh olimpizma u svoj svakodnevni život, rad i druženje!

Fotografije se nalaze u fotogaleriji.

Verica Ozmec, prof. TZK

objavio: Ivanka Lajtman Lešnjak   datum: 20. 9. 2016.