e-Dnevnik za roditelje u sklopu projekta e-Građani

10.06.2014., CARNet je pokrenuo uslugu pristupa e-Dnevniku za roditelje u sklopu projekta e-Građani. e-Dnevnik za roditelje je usluga putem koje je roditeljima omogućen uvid u osobne podatke, ocjene, izostanke, bilješke, planirani raspored pisanih zadaća i ostale podatke djeteta koje su predmetni nastavnici i razrednik unijeli u e-Dnevnik. Uvid u podatke djeteta moguć je pod uvjetom da je razrednik u e-Dnevniku ispravno evidentirao dodatne podatke o roditeljima. Za pristup usluzi roditelji moraju imati svoj elektronički identitet u Nacionalnom identifikacijskom i autentifikacijskom sustavu - NIAS.

Vlada Republike Hrvatske pokrenula je projekt e-Građani kako bi modernizirala, pojednostavila i ubrzala komunikaciju građana i javne uprave te povećala transparentnost javnog sektora. Sustav e-Građani, pored Središnjeg državnog portala koji predstavlja javni dio sustava, čine i Osobni korisnički pretinac i Nacionalni identifikacijski i autentifikacijski sustav (NIAS).

Nacionalni identifikacijski i autentifikacijski sustav zadužen je za upravljanje elektroničkim identitetima građana, korisnika e-usluga javnog sektora. Korisnički identitet može zatražiti svaki građanin u poslovnicama FINA-e. Više o projektu saznajte na adresi https://www.gov.hr/.

Upute za koristenje također su dostupne na istim stranicama na adresi http://www.carnet.hr/dokumenti?dm_document_id=1584&dm_dnl=1.

Napomena: Ove upute biti će korisne roditeljima koji ocjene svog djeteta žele pratiti preko sustava e-Građani. Svi ostali roditelji mogu imati uvid u uspjeh djeteta preko učeničkog korisničkog imena i lozinke koje su svi učenici dobili u školi.

objavio: Ivanka Lajtman Lešnjak   datum: 11. 6. 2014.