"Spasioci" osvojili 1. mjesto

U varaždinskoj V. osnovnoj školi u subotu je u organizaciji Gradskog društva Crvenog križa Varaždin održano gradsko natjecanje mladih Hrvatskog Crvenog križa na kojem su sudjelovali učenici V. osnovne škole, Osnovne škole Vidovec, Osnovne škole Sračinec i Osnovne škole Šemovec kao podmladak Crvenog križa te učenici srednjih škola - Prve privatne gimnazije Varaždin, Gospodarske škole i Graditeljske, prirodoslovne i rudarske škole kao mladi.
Iz OŠ Vidovec sudjelovale su čak tri ekipe:

1. mjesto: ekipa Spasioci (Dora Buhin, Ena Novačko, Ivona Košćak, Elena Kovačić, Ida Pozder, Melani Rožmarić);

3. mjesto: ekipa Leptiri (Matea Florjanić, Kaja Buhin, Brigita Košić, Viktorija Huđek, Nela Petric);
4. mjesto: ekipa Vide (Ema Štrlek, Marta Đurđek, Lea Posavec, Stela Kučko, Nika Detić, Leona Zagorec)

Martina Heček Paska

detalje pročitajte pod "opširnije", fotografije pogledajte ovdje

Natjecanje je otvorila zamjenica pročelnice Upravnog odjela za društvene djelatnosti Grada Varaždina gđa. Andreja Bobek koja se prigodno obratila svim natjecateljima, zajedno s organizatorima i domaćinima, ravnateljicom GDCK Varaždin Sandrom Mintas, predsjednicom Skupštine GDCK Varaždin Brankom Rodek i ravnateljicom V. osnovne škole Nikolinom Kovačić.
Prvo mjesto u kategoriji podmlatka osvojila je ekipa "Spasioci" iz Osnovne škole Vidovec s mentoricom Martinom Heček Paska, a u kategoriji mladeži ekipa "Ko preživi pričat će" iz Prve privatne gimnazije s pravom javnosti Varaždin s mentorom Markom Pavlovićem.
Pobjedničke ekipe će sudjelovati na međužupanijskoj razini natjecanja koje će se održati 13. travnja u Klenovniku.
Natjecanje se odvija na tri razine i to gradskoj, međužupanijskoj i državnoj, a provjerava se teorijsko znanje o Međunarodnom pokretu Crvenog križa i Crvenog polumjeseca, Hrvatskom Crvenom križu, međunarodnom humanitarnom pravu te znanja i vještine iz pružanja prve pomoći. Znanje prve pomoći na natjecanju se pokazuje i na praktičnim radilištima s realistično prikazanim situacijama i ozljedama.
Cilj natjecanja je motivirati mlade za humanitarno djelovanje u zajednici, stvaranje osjećaja solidarnosti i formiranje stavova o potrebi odgovornog ponašanja prema sebi i drugima.

Martina Heček Paska

objavio: Ivanka Lajtman Lešnjak   datum: 12. 3. 2024.