Međunarodni dan tolerancije

Suradnjom četiriju škola obilježen

Međunarodni dan tolerancije

Dana 16. studenog  obilježava se Međunarodni dan tolerancije. Tim povodom Mirjana Rajić, profesorica izvrsna savjetnica iz Srednje škole Isidora Kršnjavoga Našice je osmislila i koordinarala projekt kojim je obilježen ovaj važan datum, kako u samim školama, tako i online. U projektu su sudjelovale četiri škole s područja cijele Hrvatske. Suradnice u ovom projektu, čiji je cilj potaknuti učenike na promišljanje o važnosti tolerancije u današnjem društvu bile su Lea Lesar, prof. izvrsna savjetnica iz Osnovne škole Vidovec sa učenicama 7.a razreda, Elenom Kovačić, Leonardom Remar, Lanom Težak, Idom Pozder, Enom Novačko i Ivonom Košćak, Matilda Kovačević, profesorica iz Osnovne  škole „Matija Antun Relković“ Davor, Jasna Majhen, profesorica iz Srednje strukovne škole Varaždin te Adrijana Rajić, prof. savjetnica iz matične škole.

Učenici su izradili digitalne plakate na hrvatskom i njemačkom jeziku na kojima su prikazali svoj doživljaj pojma tolerancija, naveli najvažnije odrednice tog pojma ili naveli poznate citate o zadanoj temi, te ih obogatili slikovnim materijalima. Njihovi uratci objedinjeni su u alatu BookCreator te ih možete pogledati na poveznici u nastavku:

Obilježavanje ovoga važnoga datuma imalo je za cilj osvijestiti učenike o važnosti prihvaćanja različitosti i poštovanju drukčijih. Osim toga, tijekom samoga rada učenici su poboljšali svoje jezične i digitalne kompetencije.

Mirjana Rajić, prof. izvrsna savjetnica

Lea Lesar-Dolenc

objavio: Ivanka Lajtman Lešnjak   datum: 16. 11. 2023.